Agjencia Zhurnal.mk.

Albin Kurti pret në takim Ilir Metën

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, sot ka pritur në takim presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta.

 

Në takimin Kurti-Meta mediet janë lejuar të marrin vetëm pamje, gjersa kanë vazhduar bisedën pa praninë e kamerave.

Gjatë ditës Meta u takua edhe me kryetarin e kuvendit Glauk Konjufca, kreun e AAK-së Ramush Haradinaj, kryetarin e PDK-së Memli Krasniqin dhe atë të LDK-së Lumir Abdixhiku.

Gjatë takimit me Konjufcën. presidenti shqiptar u shpreh se liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës është një domosdoshmëri, duke uruar që të ndodhë sa më parë.

Në ditën e dytë të qëndrimit të tij në Kosovë, presidenti shqiptar do të mirëpritet edhe nga presidentja Vjosa Osmani./21Media

Related posts

Mediat ndërkombëtare raportojnë për marrëveshjen Kosovë-Serbi

D V

Haxhiu: Ministria e Drejtësisë në fund të këtij muaji do ta vizitoj Specialen

D V

Brnabiq kritikon Von Cramonin për Kosovën – eurodeputetja gjermane i reagon kryeministres serbe

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More