Agjencia Zhurnal.mk.

Albin Kurti emëroi Ardita Sinani, Këshilltare Politike për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc

Qeveria ka thënë, se ky është hapi i parë drejt themelimit të Zyrës për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc, në kuadër të Zyrës së Kryeministrit, zyrë të cilën do ta koordinoj znj.Sinani.

 

“Kjo zyrë do të jetë në funksion të përmirësimit të gjendjes së shqiptarëve në këto komuna, ruajtjen e marrëdhënieve të mira dhe shtimin e bashkëpunimit institucional për mbrojtjen dhe avancimin e të drejtave të tyre, si nevojë dhe domosdoshmëri e kohës”, ka thënë Qeveria.

Related posts

Vetëm pesë automjete i konvertuan targat në RKS që nga 1 shtatori

Xh M

Një ditë para se t’i presë Borell, Kurtin e Vuçiqin do t’i takojë Sekretari i NATO-s, Stoltenberg

Xh M

Ambasadorja amerikane, Smith: ShBA-të mbështesin integrimin e Kosovës në NATO

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More