Agjencia Zhurnal.mk.

Albin Kurti e pyet Google-n se çka bëri qeveria e tij për 9 muaj mandat

Kryeministri Albin Kurti, e ka pyetur Google-n se çka ka bërë qeveria e tij në mandatin e dytë.

 

Përmes një video-incizimi në Facebook, ai thotë se nuk janë përmbledhur krejt punët e se edhe më shumë punë premton se do të kryhen në vitin e ri, ka uruar edhe festat e fundvitit.

Në video shihet votimi i Qeverisë Kurti 2, vazhdon me marrëveshjen e shumëpërfolur me Pfizer për blerjen e vaksinave…

Po ashtu, përmend vendimin për pagesat për lehona dhe shtesat për fëmijë e punë të tjera.

“Nëntë muaj qeveri në një video të përmbledhur”.

“Nuk janë të gjitha punët, por shumë më shumë na presin në vitin që po vjen. Gëzuar festat!”, ka shkruar Kurti.

9 muaj qeveri në një video të përmbledhur

9 muaj qeveri në një video të përmbledhur. Nuk janë të gjitha punët, por shumë më shumë na presin në vitin që po vjen.Gëzuar festat!

Posted by Albin Kurti on Thursday, December 23, 2021

Related posts

“U njohën në rrjetet sociale”, “Fqinjët dëgjuan zhurma”, detaje të reja nga vrasja e 18 vjeçares nga Ferizaj

D V

Marrëveshja për targat – VV thotë se Serbia e njohu Kosovën

D V

KNKK: Kanë kaluar 23 vite, ndërsa janë më shumë se 1,600 të zhdukur në Kosovë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More