Agjencia Zhurnal.mk.

Albert Dabiqaj zgjidhet mesfushori më i mirë i stinorit vjeshtor nga lexuesit e Gazetës Olle

Me anë të ‘reactions’ dhe komenteve, lexuesit tanë kanë zgjedhur futbollistin e Gjilanit, Albert Dabiqajn si mbrojtësin më të mirë gjatë stinorit vjeshtor.

Mbi 400 reagime dhe mbi 100 komente vendosën për mesfushorin më të mirë të këtij stinori në elitën e futbollit kosovar, ku shumën e votave i siguroi mesfushori i gjilanasve.

Dabiqaj zhvilloi 16 ndeshje për Gjilanin në stinorin vjeshtor, ku shënoi katër gola dhe dhuroi një asistim.

Ai u shpall kampion vjeshtor me kuqebardhët, dhe pikërisht humbjen e vetme ky ekip e pësoi kur Dabiqaj nuk ishte në fushë.

Lexuesit e Gazetës Olle, në vendin e dytë e vendosën mesfushorin e Llapit, Arbnor Ramadani i cili realizon një super gol dhe dhuroi dy asistime.

Top treshen e mesfushorëve me më së shumti vota e mbylli futbollisti i Dritës, Rron Broja.

/Gazeta Olle/ 

Related posts

Vitija tregon arsyen e përplasjes me trajnerin Nees dhe largimin nga Përfaqësuesja e Kosovës

Redaksia

Ademi kërkon që Qeveria urgjentisht ta shpallë stadiumin “Fadil Vokrri” objekt të interesit nacional

Redaksia

Dorëhiqet Artan Etemi: Kam nxjerrë kufomat me duart e mia, përjetova trishtim!

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More