Agjencia Zhurnal.mk.

Akuzë kundër gostivarasit përshkak se shpërndau sëmundje ngjitëse nga kafshët

Gostivar, 27 tetor – Një qytetar nga Gostivari akuzohet për shpërndarje të brucelozës dhe nga ana e prokurorit publik është kërkuar të paguajë gjobë për 100 ditë me radhë, informon Zhurnal.

Ai nuk ka vepruar sipas rregullave dhe vendimin për parandalim të sëmundjeve ngjitëse të cilat nga kafshët shpërndahen tek njerëzit dhe gjatë kontrollit në fermën e tij në fshatin Ribnicë të Gostivarit, është konfirmuar prezenca e brucelozës tek delet dhe dhitë.//Zhurnal.mk

Related posts

Sulmon babin e tij një person në Prishtinë

D V

Arrestohet një shoferë autobusi nga Strumica, nuk ka pasur leje për transport ndërkombëtar

D V

Humb jetën një 24 vjeçare nga Shkupi nga goditja e automjetit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More