Agjencia Zhurnal.mk.

Aktvendimi për rastin “Tortura” do të shpallet më 23 korrik

Shkup, 14 korrik – Më 23 korrik Gjykata Penale do ta shpall aktvendimin për rastin “Tortura”. Në bankën e të akuzuarve janë ish drejtori i policisë sekrete, Sasho Mijallkov dhe 6 pjesëtarë të njësitit Alfa. Që të gjithë të akuzuar për arrestimin brutal dhe jonjerëzor të Lube Boshkovskit, para 10 viteve.

 

Kjo është hera e dytë që gjykatësi të caktoj fjalët përfundimtare dhe datë për shpalljen e vendimit, pasi gjykatësi ka kërkuar rihapjen e rastit.

Related posts

Bexheti falenderon strukturat e partisë për fitoren madhështore në Saraj

D V

Nxënësit e Vizbegut mësojnë në tre komuna të ndryshme, nisin protestat

D V

Antikorrupsioni heton prokuroren Lile Stefanova pasi bleu banesë 70 mijë euro!?

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More