Agjencia Zhurnal.mk.

Aktorja Amanda Bynes shtrohet në spital psikiatrik pasi u end lakuriq në rrugë

Aktorja e famshme amerikane Amanda Bynes kohët e fundit u vu nën një ndalesë psikiatrike 72-orëshe në mënyrë që të mund të shërohej nga një episod psikotik që e bëri të bredh rrugëve pa rroba.

Ndërsa endej lakuriq, Amanda Bynes sinjalizoi një veturë që po kalonte dhe i tha shoferit se po dilte nga një episod psikotik dhe më pas telefonoi 911.

Amanda më pas u dërgua në një stacion policie dhe mori vëmendjen menjëherë nga një person nga stafi i shëndetit mendor, shkruan Marca.

Menjëherë pas kësaj, ajo u shtrua në një qendër psikiatrike, siç e quan policia një shtrim i pavullnetshëm 72-orësh në spital në mënyrë që të mund të shërohej nga gjendja e saj e shëndetit mendor dhe kjo periudhë mund të zgjatej nëse pacientët janë të rrezikshëm për veten ose të tjerët.

Reklama

Ekipi i saj ligjor foli me revistën “People” dhe tha se Amanda “po shkonte shumë mirë” dhe kishte plane të jetonte me Paul Michael, të fejuarin e saj vitin e kaluar.

Amanda Bynes (Foto: Bauer-Griffin/GC Images)

Amanda Bynes më vonë e ndërpreu fejesën sepse Michael thuhet se po shihte pornografi me incest dhe iu rikthye përdorimit të kokainës.

Bynes më pas u tërhoq dhe tha se nuk ishte pornografi me incest, por pornografi ‘MILF’, megjithatë, përdorimi i drogës ishte një arsye e fortë për ndarjen mes çiftit. 

Related posts

Ronela Hajati fiton 6 çmime tek Netët e Klipit Shqiptar

Xh M

Britney Spears takohet me të ëmën pas tre vjetësh

Xh M

Reagon Sveçla pas kritikave nga SHBA-ja: Po inkurajoni Radojçiqin për të sulmuar policët e Kosovës

Xh M