Agjencia Zhurnal.mk.

Aktivistët e LSDM-së apel Zaevit: Tërhiqe dorëheqjen!

Shkup, 31 tetor – “Ti je hero, ti nuk ke faj. Tethiqe dorëheqjen”. Ky është apeli i aktivistëve të LSDM-së për kryeministrin në dorëheqje Zoran Zaev, që po shpërndahet në rrjetet sociale, shkruan Zhurnal.

 

Zaev sonte dha doreheqje edhe nga posti i kryeministrit edhe nga posti i kryetarit të LSDM-së, pasi mori mbi vete përgjegjësinë për humbjen e madhe në zgjedhjet lokale. Mirëpo shumë aktivistë të LSDM-së nuk po munden të pajtohen me doreheqjen e tij.

Related posts

Orce Kamçev ofron 1.8 milion euro garancë për të dalë nga burgu i Shutkës

Redaksia

Kontroll në listën zgjedhore deri mbrëmë kanë kryer 11.788 persona

D V

Pendarovski: Kemi nevojë për konsensus të ri, të gjerë kombëtar dhe shtetëror për zhvillim të mbështetur nga pushteti dhe opozita

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More