Agjencia Zhurnal.mk.

Aksion policor në Fushë Topanë të Shkupit, arrestohen dy persona

Shkup, 3 nëntor – Ministria për Punë të Brendshme informon se gjatë ditës së djeshme Departamenti për kriminalistikë pranë SPB Shkup, ka realizuar aksion për konfiskimin e armëve dhe municionit në Fushë Topanë.

 

Nga MPB thonë se në këtë aksion janë arrestuar dy persona nga Shkupi, A.J (46) dhe S.J (73), për shkak të dyshimit për kryerjen e veprës penale “përpunim të paligjshëm, mbajtje dhe tregti me armë ose materie shpërthyese”, përcjell Telegrafi Maqedoni.

“Pas urdhrit të siguruar nga gjykatësi i procedurës paraprake nga Gjykata Penale-Shkup, është kryer bastisje në shtëpinë dhe hapësirat ndihmëse të A.J. ku janë gjetur dhe konfiskuar 6 pushkë gjahu, 3.215 plumba dhe shumë pjesë të ndryshme për armë si dhe një matëse digjitale për matjen e barutit. Gjithashtu sipas zëdhënëses së policisë Suzana Pranjiq, bastisje është kryer edhe në shtëpinë e babait të A.J. në Rashtak, ku është gjetur një pushkë gjysmë-automatike, një pushkë gjahu dhe shumë pjesë të tjera të armëve”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Nga MPB shtojnë se personat në fjalë janë dërguar në stacionin e policisë dhe pas dokumentimit të rastit ndaj tyre do të ngriten padi adekuate.

Related posts

Deputetët e opozitës e lëshojnë sallën, Xhaferi e ndërpreu seancën

D V

Geroski: Zgjedhjet ishin referendum “për” apo “kundër” Zaevit

D V

Koment / Pse Ali Ahmeti po i frikësohet më shumë Taravarit se krejt Aleancës për Shqiptarët?

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More