Agjencia Zhurnal.mk.

Aksidentoi të miturin dhe u largua nga vendngjarja, arrestohet 30-vjeçari në Këlcyrë

Policia e Përmetit ka arritur të vërë në pranga sot shtetasin K. J., 30 vjeç, banues në Këlcyrë, pasi mbrëmjen e djeshme i riu ka aksidentuar një shtetas të mitur në lagjen Gur, Këlcyrë, duke drejtuar automjetin tip “Opel”.

Gjithashtu, policia ka arrestuar në flagrancë shtetasi K. J., vëllanë e drejtuesit të mjetit, si dhe ka proceduar nëna e tyre, shtetasen A. J., për veprën penale “Kundërshtim i punonjësit të policisë së rendit publik”, pasi kanë penguar dhe kundërshtuar punonjësit e policisë, gjatë kryerjes së detyrës.

Materialet në ngarkim të shtetasve të mësipërm i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Përmet, për veprime të mëtejshme.

Mësohet se i mituri 14 vjeç është jashtë rrezikut për jetën. 

Related posts

Është arrestuar një kontrabandist me emigrantë, janë gjetur 11 persona nga Siria

Xh M

Ndalohen gjashtë shtetas të Shqipërisë në Tetovë

Xh M

Gjendet një granat në Manastir, daton nga Lufta e Parë Botërore

Xh M