Agjencia Zhurnal.mk.

Aksidentohet një i mitur në rrugën Tetovë – Trebosh

Shkup, 1 Tetor – Një djalë 17 vjeçar nga fshati Dëbërcë i komunës së Zhelinës është lënduar rëndë mbrëmë në ora 21:55 në një aksident në rrugën lokale Tetovë-Trebosh, pasi automjeti në të cilin ishte pasagjer është aksidentuar.

 

Makina drejtohej nga një djalë dy vjet më i madh nga i njëjti vend. Në rrugën lokale Tetovë-Trebos, automjeti i pasagjerëve “Ford” me targa të Italisë i drejtuar nga 19-vjeçari E.R nga Dëbërca e Tetovës ka dalë nga rruga.

Në aksident lëndime të rënda trupore ka pësuar pasagjeri në vetur, djaloshi 17 vjeçar nga i njëjti fshat, i diagnostikuar në Spitalin klinik të Tetovës, ndërsa shoferi ka pësuar lëndime trupore, njofton SPB Tetovë.

Një ekip nga SPB Tetovë ka bërë mbikqyrje të vendit të aksidentit.

Related posts

Zjarr në një shtëpi në Radiovce të Tetovës, nuk ka të lënduar

Z.H

Janë djegur tre automjete dhe një motoçikletë në Krushopek

Xh M

Arrestohet një diler në Shkup

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More