Agjencia Zhurnal.mk.

Aksidenti më i shtrenjtë në historinë e rrugëve kroate

Një video po përhapet në rrjetet sociale ku shihet një nga makinat më të rralla dhe më të shtrenjta të ditës së sotme, Pagani Zonda HP Barchetta, duke u përplasur me një Ford Fiesta.

 

Nisur nga fotot dhe videot, Pagani ka pësuar dëmtime më të mëdha, raporton index.hr.

Një Pagani Zonda e këtij lloji vlen rreth 15 milionë euro.

Vetura erdhi në Zagreb me shumë gjasa si pjesë e një karvani ekskluziv të automjeteve të mbledhura në klubin Supercar Owner Circle.

Zonda HP Barchetta u prezantua në vitin 2017, kur u festuan ditëlindja e 18-të e linjës së modeleve Zonda të Pagani dhe ditëlindja e 60-të e themeluesit të kompanisë Horatio Pagani.

Na Mlinovima stradala Pagani Zonda Barchetta od 15 milijuna eura

Nažalost, na povratku sa Sljemena kod Mlinova u sudaru s Fiestom stradala 15 milijuna eura vrijedna Pagani Zonda Barchetta. Nema ozlijeđenih, osiguravatelji na aparatima…

Posted by Auto klub on Friday, September 2, 2022

Related posts

Stacioni hapësinor përparësi kryesore, synohen 40 lançime më 2021

Z.H

Barbel Bas zgjidhet presidente e re e Bundestagut

D V

Kush janë dy vajzat e Putinit që SHBA u vuri sot sanksione

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More