Agjencia Zhurnal.mk.

Aksidenti me 6 të plagosur në Vlorë/ Policia: Arrestuam shoferin, ishte i dehur

Policia ka njoftuar se është arrestuar në flagrancë drejtuesi I mjetit që shkaktoi aksidentin në Nartë të Vlorës.

 

Bëhet me dije se shoferu 54-vjeçar ishte duke drejtuar automjetin në gjendje të dehur.

Të plagosur ndodhen në spital ku po marrin mjekimet e nevojshme, jashtë rrezikut për jetën.

Në vijim të veprimeve, në lidhje me aksidentin e ndodhur gjatë ditës së sotme, në fshatin Nartë, ku shtetasi S. D, duke drejtuar automjetin tip “Benz” (taksi), në të cilën udhëtonte me bashkëshorten, 2 fëmijët e tij dhe 2 të afërm të tjerë, të cilët ndodhen në spital, jashtë rrezikut për jetën, ka humbur kontrollin e automjetit dhe si pasojë është përplasur me një shtyllë, ju informojmë se:

Nga specialistët për Qarkullimin Rrugor në DVP Vlorë, u bë arrestimi në flagrancë për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt” i shtetasit S. D, 54 vjeç, banues në Vlorë, i cili pas kryerjes së testit të alkoolit ka rezultuar se drejtonte mjetin në gjendje të dehur në masën 0.987 mg/l.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Related posts

Dështojnë negociatat për zgjedhjen e Presidentit të Shqipërisë, Alibeaj: PS shkeli marrëveshjen

Xh M

SHBA dhe BE: Të goditen “të pandëshkueshmit”

N E

Arrestohet ish-drejtori i RTSH-së, Thoma Gëllçi, dyshohet se shpalli tender pa lejen e bordit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More