Agjencia Zhurnal.mk.

Aksident në Shkup, humb jetën një çiklist

Shkup, 17 Nëntor – Nga Ministria e Punëve të BRendshme njoftojnë se në aksidentin ku u përfshi një automjet dhe goditi çiklistët sot pasdite në Shkup, një person ka humbur jetën dhe disa të tjerë janë të lënduar.

 

“Në ora 15:48 është denoncuar se në rrethrotullimin afër Radishanit për në Tetovë ka ndodjhur aksident ku është përfshirë automjet “Mazda” me tabela të Shkupit e drejtuar nga R.R (63) dhe dy çiklistë A.SH i cili ka humbur jetën në vendngjarje dhe A.P i cili ka marrë lëndime trupore dhe është dërguar në urgjencë në spitalin “Nëna Terezë””, thuhet në njoftimin e policisë.

Për momentin ekipet policore po bëjnë këqyerjen e vendit të ngjarjes.

Pas dokumentimit të rastit, ndaj do të parashtrohen edhe edhe parashtresa adekuate.

Related posts

Kryetari i PDSH-së realizoi takim me Ambasadorin e Republikës Çeke në vend, Jaroslav Ludva

Redaksia

Asnjë partner i koalicionit nuk e lë Zaevin të dorëhiqet, rrezikohet krizë politike

Z.H

Botimi elektronik i “Gazetës Zyrtare të RMV-së” fitoi karakter zyrtar

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More