Agjencia Zhurnal.mk.

Aksident në magjistralen për në Kriva Pallankë, humb jetën një person

Shkup, 9 janar – Dje në magjistralen për në Kriva Pallankë është goditur për vdekje një person nga një veturë me targa të Kumanovës.

 

“Automjeti i udhëtarit “Volkswagen Passat” me targa të Kumanovës, i drejtuar nga B.Gj. (33) nga Kumanova, dje pasdite në magjistralen për në Kriva Pallankë ka goditur R.P. (64) nga fshati Lukë i Kriva Pallankës.

Pas aksidentit R.P. është dërguar për tretman mjekësor në Spitalin e Përgjithshëm në Kumanovë, ku rreth orës 19:20 nga ana e mjekut ka konstatuar vdekjen e saj.

Aksidenti ka ndodhur në afërsi të vendbanimit Karposh dhe është raportuar në orën 18:30″, njoftojnë nga MPB.

Nga MPB njoftojnë se janë kryer kontroll nga Prokurori Publik dhe një ekip inspektues i SPB-së Kumanovë.

Related posts

Mickoski: Populli është gjithnjë e më i varfër, jeton me 150 denarë në ditë

D V

Kryeministri Zaev uron festën Kurban Bajram

R Zh

Carovska: Shkollat janë gati për pranimin e nxënësve dhe realizimin e konceptit të ri për arsimin fillor

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More