Agjencia Zhurnal.mk.

Aksident i rëndë në Gjermani, treni godet për vdekje dy kosovarë

Policia federale në Gjermani ka njoftuar se dje në mbrëmje ndodhi një aksident tragjik ku një tren goditi dy udhëtarë të cilët ishin duke kaluar shinat e trenit, shkruan wiesbadenaktuell.de

Sipas faqes Shoqata Humanitare Dardana në Wiesbaden, dy kosovarët e vdekur janë Admir Seta (40 vjeç), dhe Leutrim Hyseni (31 vjeç).

Kalimi i shinave hekurudhore në zonën midis Christof-Ruthof-Weg dhe Otto-Suhr-Ring në Mainz-Kastel përfundoi në mënyrë tragjike për 40-vjeçarin dhe 31-vjeçarin.

Sipas statusit aktual të hetimit policor, burrat janë munduar të kalojnë binarët derisa treni po afrohej rreth orës 18:05 të së premtes.

Related posts

Kurti flet për tarifat e reja të energjisë elektrike: Subvencionimi i plotë është i papërballueshëm për buxhetin e shtetit

D V

Kurti ftoi në takim kryetarët e komunave, Bordi i AKK-së u bënë thirrje të mos marrin pjesë

D V

Vdiq një këmbësore në Komoran, u godit nga një veturë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More