Agjencia Zhurnal.mk.

Aksident hekurudhor në Manastir, lëndohen rëndë dy fëmijë

Manastir, 22 nëntor – Në një aksident hekurudhor që ndodhi sot në Manastir, rëndë janë lënduar dy fëmijë, ndërsa e ëma e tyre ka marë lëndime më të lehta, informon Zhurnal.

 

Rasti ka ndodhur rreth orës 08:06 në mëngjes, në lagjen Karposh në Manastir. Në aksident janë ndeshur një veturë dhe një tren.

Të lënduar rëndë kanë ngelur dy fëmijë të moshës 2 dhe 5 vjeçare por fëmija 2 vjeçar do të transportohet urgjentisht në Shkup.

SPB Manastir ka hapur hetim për këtë rast.//Zhurnal.mk

Related posts

Deklaratë e kryeministrit Zoran Zaev (drejtpërdrejtë)

N E

Aleanca për Shqiptarët akuzoi për diskriminim

D V

Juratoviqi propozon që problemi i Bullgarisë me Maqedoninë e Veriut të zgjidhet sipas shembullit të kontestit mes Sllovenisë dhe Kroacisë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More