Agjencia Zhurnal.mk.

Aksident afër Stacionit të Autobusëve në Prishtinë, vdes biçiklisti

Një biçiklist ka vdekur si pasojë e një aksdienti që ka ndodhur sot rreth orës 20:40 në afërsi të Stacionit të Autobusëve.

Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Sot rreth orës 20:40 kemi pranuar informatën se në afërsi të Stacionit të Autobusëve, ka ndodhur një aksident trafiku me pasoja fatale. Në këtë aksident, kanë qenë të përfshira, një biçikletë dhe një automjet në lëvizje. Si pasojë e aksidentit, lëndime të rënda trupore ka pësuar biçiklisti, i cili nuk ka arritë të përballojë plagët dhe i njëjti ka ndërruar jetë. Vdekjen e tij e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendngjarje”.

Aktualisht policia ka nisë një hetim për zbardhjen e rrethanave që kanë quar deri te ky aksident trafiku, ndërkohë që ngasësi automjetit është shoqëruar në stacion policor.

Related posts

Mehaj: Ushtria e Kosovës destinacion final ka NATO-n

Xh M

Dy qytetarë në Skenderaj gjejnë kuletat e humbura, i çojnë në polici

Xh M

Hoxhaj: Kosova duhet të bëhet pjesë e Ballkanit të Hapur

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More