Agjencia Zhurnal.mk.

Akademi solemne me rastin e Ditës së alfabetit të gjuhës shqipe

Shkup, 22 nëntor – Me rastin e 114-të vjetorit të Kongresit të Manastirit, zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë, Artan Grubi sot organizon Akademi solemne.

 

Siç informojnë nga kabineti i Grubit, në manifestimin qendror për Ditën e alfabetit të gjuhës shqipe është parashikuar të marrin pjesë kryeministri Dimitar Kovaçevski, kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi dhe lideri i partisë politike BDI, Ali Ahmeti.

Related posts

BESA në Xhepçisht, Kasami: Kur është mirë Tetova, është mirë gjithë shqiptaria

Xh M

Kutirov: Filloi zbatimi i deklaracioneve të gjelbra doganore, doganimi përfundon për një orë

Z.H

Do të themelohet Agjencia për anti-doping

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More