Agjencia Zhurnal.mk.

Agron Shehaj largohet nga Kuvendi Kombëtar i PD, refuzon të mbajë fjalimin

Agron Shehaj ka vendosur që të largohet nga Kuvendi Kombëtar i Partisë Demokratike.

 

Ish-kandidati për kryetar të PD-së dhe aktualisht drejtues politik që qarkun e Tiranës, Shehaj ishte në radhë për të mbajtur fjalim, por ka refuzuar, duke zgjedhur largimin.

Kujtojmë se Kuvendi Kombëtar i PD-së nisi punimet në orën 11:00, punime të cilat janë duke vijuar ende dhe pritet të votohet edhe zgjedhja e 300 anëtarëve të rinj të Këshillit Kombëtar, mandati i të cilit u ndërpre para kohe.

Delegatët janë ftuar të miratojnë propozimet e Lulzim Bashës për ndryshimet në statut që nuk sollën asnjë risi në mandatin e kryetarit, ndryshe nga sa kishin kërkuar kritiket e tij, platformat e të cilëve u rrëzuan nga Kryesia.
Top Channel

Related posts

Berisha: Jo parti të re, Kuvendi ka të drejtë të shkarkojë Bashën

D V

Meta takon kryetarin e Komunës Arbëreshe dhe merr dhuratën e veçantë: Mbështetje për vizionin e tij për binjakëzimin me bashkitë tona

D V

“Nxorën një fëmijë tetë vjeç nga balta. Më horror nuk ka”/ Tensionohet situata në Gjykatën e Fierit, familjarët tentojnë të hyjnë brenda

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More