Agjencia Zhurnal.mk.

Agron Demiri rizgjidhet kryetar i Parlamentit dhe Asociacionit Studentor të UEJL-së

Tetovë, 14 dhjetor – Anëtarët e Parlamentit dhe Asociacionit Studentor të Universitetit të Evropës Juglindore në takimin konstituiv që u mbajt sot e zgjodhën Agron Demirin kryetar me mandat njëvjeçar. Për nënkryetar është zgjedhur Adem Sopa, gjithashtu, me mandat njëvjeçar.

 

“UEJL është vlera e jonë e përbashkët, do të punojmë së bashku, si deri më tani. Nuk mund të premtoj se do të merrni gjithçka që dëshironi, por mund të premtoj se asgjë nuk do të ndryshojë nëse nuk e kërkoni”, deklaroi pas zgjedhjeve Agron Demiri

Seanca konstitutive e Parlamentit dhe Asociacionit Studentor u mbajt pas zgjedhjeve, të cilat përfunduan më 4 dhjetor. Sipas Statusit kryetarin dhe nënkryetarin i zgjedhin anëtarët të cilët dolën në zgjedhje të drejtpërdrejta.

Related posts

Shkupi e shënon 58 vjetorin e tërmetit katastrofik

Z H

Udhëheqësi i EVN Eletranat e Maqedonisë dyshohet për rishitje të parcelave në Dellçevë

D V

Vjen reagimi i Osmanit pasi Dimitrov tha se nuk beson në negociatat që udhëheqë me Bullgarinë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More