Agjencia Zhurnal.mk.

Agim Jonuz: Apasiev i ngatërroi gjërat, E Majta tregon hipokriz për Regjistrimin

Shkup, 5 Prill – “E Majta ka bërë thirrje për bojkot të regjistrimit dhe nuk ka legjitimitet të flasë për këtë. Ata studiuan numrin më të madh për shkak të të cilit janë rezultate të tilla. Kjo është hipokrite”, tha analisti politik Agim Jonuz në emisionin “Vetëm e vërteta”.

 

“Sa keq që lideri i partisë suaj nuk është këtu për t’i thënë personalisht se çfarë çorape ka veshur, se i ka ngatërruar ato gjëra. E Majta përveç kritikave nuk jep asnjë zgjidhje. “Nuk kam çfarë të diskutoj me ju për këtë”, tha Jonuz duke iu drejtuar Mojsoskës.

Sipas tij, pas 20 vitesh kemi regjistrim dhe jemi Republika e Maqedonisë së Veriut, por sillemi si “AD Maqedonia”.

Rrezet etnocentrike të fuqisë u rrahën për numra dhe shifra, për matjen e diametrit të rrezes së fuqisë në mënyrë që të dihej se kujt i përket qilimi. Ne nuk krijuam një komb të shëndoshë dhe gjithëmaqedonas, kemi luftuar sa maqedonas, shqiptarë, po aq serb. Rrallëherë dikush e thotë të vërtetën dhe e shikon në sy. Ne në vend veprojmë si shoqëri aksionare, tha Jonuz.

Related posts

Rama publikon fotografi me Kovaçevskin, ironizon me pritshmërinë nga BE

Z.H

Ganiu inspekton punimet në stadiumin e FC Shkupit

Z.H

Regjim i veçantë i komunikacionit në Shkup

I.A

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More