Agjencia Zhurnal.mk.

Agim Ademi thotë se Kosova do të bëhet me trajner brenda javës, zbulon nëse ka kandiduar ndonjë shqiptar

Kryetari i FFK-së, Agim Ademi në një intervistë për Dukagjinin ka folur rreth trajnerit të ri të Përfaqësueses së Kosovës.

Ademi ka paralajmëruar emërimin e trajnerit të ri gjatë kësaj jave, transmeton Gazeta Olle.

“Është java e fundit, besoj se do ta përfundojmë këtë çështjen e trajnerit”, tha fillimisht Ademi.

Tutje, ai tregon se cilët janë trajnerët e rrethit të ngushtë.

“E kemi bë një komision bashk me Komitetin Ekzekutiv  që i kemi nda pesë emrat e fundit të cilët i kemi konsideru më të mirët për ne. Janë gjermanë, zvicranë, francezë, polakë, belg dhe holandezë”, tha i pari i futbollit kosovar.

Në fund, Ademi tha se ndihet i nderuar që kaq shumë emra kanë konkuruar për të marrë drejtimin e dardanëve, teksa zbuloi se në mesin e tyre nuk kishe aplikuar asnje shqiptar.

/Gazeta Olle/

Related posts

Ekskluzive/ Brenda javës që vjen, Lëvizja Besa do të thërret Tryezën e partive shqiptare

Redaksia

Nuhiu: Morëm fitore të merituar, kishim raste për ta mbyllur lojën më herët

Redaksia

SHVL-UÇK kërkon përgjegjësi për rastin e Rexhail Qerimit: Drejtësi e vonuar ose argat i paguar

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More