Agjencia Zhurnal.mk.

Agim Ademi takohet me kryetarin e Federatës së Futbollit të Sllovenisë, Radenko Mijatoviq

Presidenti Agim Ademi në vazhdën e vizitës së tij disaditore në Evropë, ka takuar sot në Lubjanë homologun e tij slloven, Radenko Mijatoviq.

Gjatë këtij takimi të përzemërt krerët e futbollit të dyja vendeve diskutuan për bashkëpunimin ndërmjet dy federatave në segmente të ndryshme në të ardhmen, me qëllim të progresit të futbollit.

Ata vurën në pah raportet shumë të mira ndërmjet dy vendeve dhe shprehën interesimin që këto raporte t’i thellojnë me projekte konkrete.

Related posts

Bllokada aktive në Kuvend më shumë pasive se efektive

I.A

“Megjashi” vitin e kaluar regjistroi 329 thirrje për shkeljen e të drejtave të fëmijëve

Z.H

Takim i ministrit Spasovski me ambasadoren e Mbretërisë së Suedisë, Ami Larson Xhaing

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More