Agjencia Zhurnal.mk.

Agim Ademi në përurimin e shtatores së Fadil Vokrri: Kulmi dhe synimi i tij ishte antarësimi i FFK-së në FIFA dhe UEFA

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi ka folur në përurimin e shtatores së Fadil Vokrrit.

Ai ka thënë se Vokrri ka qenë shumë dimensional, ndërsa arritja dhe kulmi i tij është pranimi në UEFA dhe FIFA.

“Ka pasur shoqëri dhe ka pasur ndikim për shumë gjëra që ka bërë jashtë futbollit për shtetin dhe gjithë ne që jemi sot këtu”.

https://www.facebook.com/watch/?v=537762704018905

“Kulmi i tij dhe synimi i tij që ka qenë arritja që Federatën e Futbollit ta qoj në UEFA e në FIFA, ai e arriti me shumë mund, por gjithçka ka shkuar në bazë të emrit të tij dhe fuqisë së tij dhe ka qenë shumë më e lehtë edhe për ne”.

“Kur them që Fadili ka qenë shumë-dimensional dhe ka pasur shumë shokë, këtë e tregojnë edhe shumë njerëz të tij të cilët këtu janë me ne”, ka thënë Ademi. 

Related posts

Xavi konfirmon qëndrimin te Barcelona, zbulon arsyen pse ndryshoi mendje

D V

Shkarkim apo qëndrim? Lojtarët e Chelseat marrin vendim për të ardhmen e Pochettinos

D V

“Bayern Munich duhet të blejë lojtarë që i përshtaten Zidanet”, legjenda franceze paralajmëron Bavarezët

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky