Agjencia Zhurnal.mk.

Afrim Gashi në TV KLAN: VMRO-DPMNE ende është parti anti-shqiptare (VIDEO)

Shkup, 28 tetor – Para dy netësh në emiosionin KLAN DEBAT në TV Klan, të udhëhequr nga gazetari Seladin Xhezairi, Afrim Gashi shprehi shqetësimet e tij se VMRO-DPMNE ende është parti nacionaliste, me elemente antishqiptare duke u shprehur se shqiptarët ende konsiderojnë se VMRO-DPMNE është akoma një parti e ngarukuar.

 

Afrim Gashi: VMRO-DPMNE ende është parti anti-shqiptare (VIDEO)

Posted by ZHURNAL.MK on Thursday, October 28, 2021

Më tej, ai shprehet se partia e tij nuk mund të bëj partneritet me një parti e cila ka premisa nacionaliste brenda saj.

Gashi në TV KLAN: VMRO-DPMNE ende është parti anti-shqiptare (VIDEO)

Posted by ZHURNAL.MK on Thursday, October 28, 2021

Related posts

Edhe 27-vjeçarja me prejardhje nga Kosova humbi jetën në Bullgari, flasin familjarët

D V

Zaev: Nuk mund ta presim BE-në, qëllimi ynë është heqja e kufijve mes Maqedonisë, Shqipërisë dhe Serbisë

Z H

Universiteti i Tetovës: Telegram Ngushëllimi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More