Agjencia Zhurnal.mk.

Afera e impianteve të plehrave në Shqipëri, Gjykata e Lartë lë në burg ish-ministrin Lefter Koka

Gjykata e Lartë në Shqipëri ka refuzuar kërkesën e ish-ministrit të Mjedisit, Lefter Koka për zbutjen e masës së sigurisë arrest me burg.

 

Koka kishte dërguar rekurs në Gjykatën e Lartë lidhur kundër masës arrest me burg. Ai është i përfshirë në aferën e impiantit të plehrave në Elbasan, i njohur si inceneratori.

Pak ditë më parë, ish-ministri i Mjedisit u vu nën akuza nga SPAK edhe për inceneratortin e Fierit, ndërsa Gjykata e Posaçme GJKKO caktoi një masë të dytë sigurie arrest me burg për të.

Ish-ministri po hetohet për akuzat e korrupsionit dhe shpërdorimit të detyrës.

Related posts

Rikthimi i vizave? Komisioni Europian: Shqipëria vijon të përmbushë kërkesat

D V

Forumi i Prespës për Dialog, Olta Xhaçka: Gjatë mandatit, prioritet i parë janë të drejtat e grave

N E

Soreca: Konferenca e parë ndërqeveritare sa më shpejt të jetë e mundur

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More