Agjencia Zhurnal.mk.

Aeroplani merr flakë gjatë ngritjes nga aeroporti i New Delhit

Një video e publikuar në mediat sociale tregon momentin e frikshëm që motori i një aeroplani, IndiGo mori flakë teksa po përpiqej të ngrihej nga aeroporti i New Delhi të Indisë.

 

Aeroplani me pasagjerë – i cili që atëherë ka aterruar në tokë – ishte duke ecur me shpejtësi përgjatë pistës kur flakët dhe shkëndija portokalli shpërthyen.

Sipas AFP, pasagjerët dëgjuan gjithashtu një zhurmë të fortë.

https://youtu.be/Ms05AHJt1y0

Një nga pasagjerët që udhëtonte për në Bengaluru, Priyanka Kumar, publikoi një video të incidentit në Twitter, ku tregohej se zjarri fiket brenda pak çastesh.

“Indigo 6E 2131 Eksperiencë e frikshme në pistën e Delhi!” ka postuar ajo në Twitter. Kjo duhej të ishte një video ngritjeje, por kjo ndodhi”, shkruan ai.

Në përgjigje të postimit në Twitter, linja ajrore tha se i vjen keq për shqetësimin e shkaktuar pasagjerëve.

Policia indiane tha se të gjithë 184 personat në aeroplanin Airbus A-320 janë të sigurt. AFP raportoi se do të kryhej një hetim i detajuar.

Related posts

Kinë, fluturimet e pasagjerëve pothuajse në nivele parapandemike

Z.H

Tregtarët kërkojnë që Ukraina ta lehtësojë eksportin e grurit

I.A

Armata kineze kumtoi se i ka përfunduar detyrat rreth Tajvanit

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More