Agjencia Zhurnal.mk.

Aehra zbulon detaje për SUV-in me dyer fluture

Aehra është një prodhues i ri i automjeteve elektrike me seli në Milano, Itali dhe një staf që përfshin ish-shefin e dizajnit të Lamborghinit, Filippo Perini.

 

Produkti i parë i kompanisë është një SUV elektrik ultra-premium që duket se ka dyer fluture përpara dhe hapje nga lartë (gullwing) për ato në pjesën mbrapa.

Debutimi i plotë i automjetit është në tetor, por këto interpretime ngacmuese janë një mundësi për të parë se çfarë po vjen.

Prezantimet tregojnë një automjet që nuk duket aspak si një SUV tradicional. Hunda është e shkurtër dhe ka kënde poshtë. Një prerje e lakuar zë majën e pjesës së përparme, dhe fenerët janë në skajet e jashtme të kësaj zone.

Related posts

Veturat elektrike lënë pas për shitje ato me karburante në Francë

D V

Aventador nuk është më në ofertën e Lamborghini

D V

Kina do të ketë mbi 300 milionë automobila të regjistruar deri në fund të vitit

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More