Agjencia Zhurnal.mk.

Adelina Thaçi për Majlinda Kelmendin: Sot u mbulova në lot prej emocioneve që na ke dhuruar

Majlinda Kelmendi ditën e sotme (e hënë) i ka dhënë zyrtarisht fund karrierës së saj si xhudiste.

 

Krenaria e sportit në fjalimin e mbajtur para të pranishmëve ka falënderuar drejtorin Driton Kuka si dhe gjithë popullin e Kosovës për përkrahje.

Reagimet për Kelmendin kanë qenë të shumta nga politikanët e të famshmit shqiptarë.

(Foto: Screenshot/Facebook/KOK)

Një të tillë së fundmi e ka bërë edhe artistja e njohur shqiptare, Adelina Thaçi-Meta.

Ajo shprehet se është krenare me Majlindën dhe se na ka bërë zemrën mal gjithnjë.

“Ti bre çikë zemrën mal gjithmonë na ke bërë, e sot u mbulova në lot prej emocioneve që po na jep, ti je krenaria e Kosovës, e suksese e shëndet pafund”.

Adelina Thaçi (Foto: Instagram)

“Ti po e përmbyll një karrierë brilante, lum që të kemi, njeri më të mirë e më shpirt më të bukur ska se ty, heroina jonë”, kanë qenë fjalët e Thaçit.

Përgjatë karrierës së saj të artë, ajo është shpallur kampione evropiane dhe botërore.

Related posts

Kate Middleton shihet e lumtur teksa luan tenis së bashku me fituesen e “US Open”, Emma Raducanu

D V

Melinda Ademi paralajmëron këngën e re “Melodia”, derisa sjell edhe një video me lëvizje provokuese

D V

Bebe Rexha mahnit me interpretimin e “Don’t Start Now” të Dua Lipës në “That’s My Jam”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More