Agjencia Zhurnal.mk.

Adele tregon arsyen e vërtetë pas humbjes së 45 kilogramëve

Humbja e peshës së Adele tronditi botën vitin e kaluar kur ajo zbuloi se humbi 45 kilogramë. Ndërsa shumë fansa vlerësuan transformimin e saj, disa njerëz u mërzitën kur e panë atë në dukje si një person të fiksuar pas imazhit të trupit.

 

Të tjerët shpresuan se ajo kishte qëndruar e shëndetshme gjatë ndryshimit drastik. Por këngëtarja po i pushon të gjitha shqetësimet në një intervistë të re.

Adele, e cila publikoi këngën e saj të parë që nga viti 2015 sot, foli me Vogue për uljet dhe ngritjet e jetës së saj në 6 vitet e fundit. Këngëtarja më së shumti kaloi nëpër një divorc nga drejtuesi i bamirësisë Simon Konecki. Ata tani kanë një djalë të përbashkët, 9-vjeçarin Angelo.

Shëndeti i saj mendor vuajti gjatë ndarjes, por ajo gjeti që gjendja shpirtërore po përmirësohej kur shkoi në palestër. Ky ishte momenti kur ajo filloi të stërvitej rregullisht – ndonjëherë duke bërë dy seanca në një ditë!

Pse Adele humbi peshë?

Para dhe pas divorcit, këngëtarja tha se kaloi një “vit ankthi” që e detyroi atë të bënte ndryshime në jetën e saj. Kjo çoi në gjetjen e rehatisë në palestër, e cila u shndërrua në një transformim fizik.

“U bë  koha ime”, tha Adele. “E kuptova që kur isha duke stërvitur, nuk kisha asnjë ankth. Asnjëherë nuk kishte të bënte me humbjen e peshës. Mendova, nëse mund ta bëj trupin tim të fortë fizikisht, dhe mund ta ndiej këtë dhe ta shoh atë, atëherë ndoshta një ditë mund t’i bëj emocionet dhe mendjen time fizikisht të fortë”.

Këngëtarja filloi të bëjë seanca intensive të ngritjes së peshave dhe stërvitje në një palestër private në Los Angeles. Ajo kishte djersitur ankthin dhe ishte bërë “mjaft e varur” nga stërvitja.

“Unë ngrija peshat e mia në mëngjes, pastaj normalisht dilja për shëtitje ose bëja boks pasdite, dhe pastaj kardio gjatë natës”, tha ajo.

Por siç thamë, jo të gjithë ishin të lumtur për humbjen e peshës së Adele. Këngëtarja tha se komentet më “brutale” erdhën nga gratë e tjera. Ajo i lëndoi ndjenjat e saj, tha ajo, por ajo është mësuar që njerëzit të komentojnë trupin e saj.

“Trupi im është objektifikuar gjatë gjithë karrierës sime. Nuk është vetëm tani. Unë e kuptoj pse është një tronditje. Unë e kuptoj pse disa gra u lënduan veçanërisht. Vizualisht unë përfaqësova shumë gra”, tha ajo. Por, pavarësisht ndryshimit fizik, “Unë jam akoma i njëjti person”.

Related posts

Konfirmohet: Kim Kardashian është zyrtarisht në lidhje të re me Pete Davidson

D V

Rita Ora bën ndryshim në pamje, shfaqet me stil të veçantë të flokëve

D V

Robert Berisha i përgjigjet ndjekësit që e pyeti nëse e ka të dashur modelen, Eriona Sejdiu

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More