Agjencia Zhurnal.mk.

Abdixhku bën homazhe te varri i Ahmet Krasniqit, kërkon drejtësi për vrasjen e tij

Me rastin e 24-vjetorit të vrasjes së Kolonel Ahmet Krasniqit, kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, me bashkëpunëtorë kanë bërë homazhe pranë varrit të tij, raporton Ekonomia Online.

 

Me këtë rast Abdixhiku tha se Krasniqi ishte shembull dhe ka kërkuar që drejtësi për vrasjen e tij.

Krasniqi është vrarë më 21 shtator të vitit 1998 në Tiranë. Ai ka qenë ministër i Mbrojtjes në Qeverinë e Bujar Bukoshit.

Related posts

Duda Balje ironizon me ZRrE-në: A ka mundësi edhe për ne boshnjakët të mos ngritet çmimi i rrymës?

D V

Konjufca takohet me Stipe Mesiq: Kosovën konsiderojeni si shtëpinë tuaj

D V

Goran Stanishiq dënohet me 20 vjet burg për vrasjen e 13 civilëve gjatë luftës në Kosovë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More