Agjencia Zhurnal.mk.

Abdixhiku shkon për ngushëllime te familja e Lirdonës

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka shkuar për ngushëllime te familja e Liridona Ademaj-Murseli, e cila u vra të mërkurën e 29 nëntorit në rrugën “Dalip Alshiqi”, në Prishtinë.

Abdixhiku vrasjen e saj e ka cilësuar ngjarje makabër.

Ndryshe, trupi i Liridonës të hënën u zhvarros nga varrezat e fshatit Cërmjan dhe u rivarros në fshatin Rracaj të Gjakovës.

Ndërkaq familjarët e Liridona Ademaj, kanë hapur të pame në fshatin Rracaj.

Për vrasjen e Liridona Ademajt janë arrestuar tre persona ndaj të cilëve është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditësh.

Në mesin e tyre është edhe bashkëshorti i saj, Naim Murseli, i cili dyshohet se ka orkestruar vrasjen e bashkëshortes së tij. 

Related posts

Një 52-vjeçar gjendet pa shenja jete në garazhat e një ndërtese

Xh M

​1 vjet nga marrëveshja e Brukselit dhe Ohrit, sfidë zbatimi i saj

Xh M

Dialogu për dinarin, Hovenier vjen me një kërkesë për Qeverinë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy