Agjencia Zhurnal.mk.

Abdixhiku pritet nga senatorja republikane Joni Ernst

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, në kuadër të vizitës së tij zyrtare në ShBA, sot është mirëpritur nga Senatorja Republikane Joni Ernst.

 

Me këtë rast, Abdixhiku, shprehu mirënjohjen e veçantë ndaj Senatit për mbështetjen e vazhdueshme që i jep Kosovës.

Ai vazhdoi ta shtrojë kërkesën për ngritjen e marrëdhënieve bilaterale mes Kosovës e SHBA-ve nëpërmjet nënshkrimit të “Kartës për Partneritet Strategjik”, shndërrimin e Kampit Bondsteel në bazë permanente amerikane në Kosovë, si dhe ndihmesën e mëtutjeshme të SHBA-ve për ankorimin e Kosovës si vend anëtar dhe i barabartë mes shteteve të NATO-s.

Related posts

Sveçla shkon në Veri: Policia po i përmbush detyrat e saj duke siguruar ambient të qetë

Xh M

S’ka kuorum për miratimin e Projektligjit për deklarimin e pasurisë së mjekëve dhe profesorëve

D V

Prokuria nis hetimet pas raportimeve për punësime masive të VV-së në KEK

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More