Agjencia Zhurnal.mk.

Abdixhiku për aksidentin në Kroaci: Ditë e rëndë për Kosovën, jemi në ankth të gjithë

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka reaguar pas aksidentit tragjik në Kroaci.

 

Abdixhiku ka shkruar se jemi të gjithë të trishtuar e të prekur thellë nga humbja e shumë jetëve të bashkatdhetarëve tanë në tragjedinë e mëngjesit të sotëm në Kroaci.

“Ditë e rëndë për Kosovën! Jemi të gjithë të trishtuar e të prekur thellë nga humbja e shumë jetëve të bashkatdhetarëve tanë në tragjedinë e mëngjesit të sotëm në Kroaci. Në ditë si këto, fjalët humbin”, ka shkruar Abdixhiku.

Ai ka falënderuar autoritet kroate dhe liderët e Kroacisë për përkushtimin e tyre.

“Falënderoj gjithë autoritetet kroate, Kryeministrin Plenkoviq, Ministrin e Brendshëm e atë të Shëndetësisë që me përkushtim të plotë kanë ofruar gjithë kujdesin e tyre atje.
Po presim me ankh të gjithë. Jemi me mendje e zemër me familjet e atyre që ishin udhëtarë në këtë rrugëtim të dhimbshëm. Lutemi për sa më pak viktima në këtë ditë tragjike për Kosovën”, ka shkruar Abdixhiku.

Related posts

Nga sot të gjithë personat mbi moshën 18 vjeç mund të aplikojnë për vaksinën kundër COVID-19

D V

Osmani: Qytetarët iu besojnë grave, me votë më mundësuan të jem komandante supreme

D V

Sahatqija: Koordinimi me opozitën do ta fuqizonte Kurtin në dialogun me Serbinë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More