Agjencia Zhurnal.mk.

Abdixhiku kërkon që PE-ja ta vazhdojë mbështetjen ndaj Kosovës

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka përmbyllur vizitën në Strasburg në takimet me zëvendëspresidentin e Parlamentit Evropian, Rainer Ëeland, kryetarin e komisionit për punë të jashtme në Parlamentin Evropian, David McAllister si dhe eurodeputetin e komisionit për punë të jashtme për Ballkanin Perëndimor, Andrey Kovatchev.

Me këtë rast, Abdixhiku ka kërkuar që Parlamenti Evropian ta vazhdojë mbështetjen ndaj Kosovës.

“Kryetari Abdixhiku kërkoi që Parlamenti Evropian të vazhdojë mbështetjen ndaj Kosovës dhe përkundër zhvillimeve të hovshme në Ballkan, vendi ynë ta ketë vëmendjen e Parlamentit Evropian si institucion i cili promovon vlera të barabarta dhe demokratike, si dhe vlerësoi që rrugëtimi drejt Evropës bëhet vetëm me aleatët tanë ndërkombëtar”, bëhet e ditur në njoftimin e LDK-së.

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku vizitën në Strasburg e mbylli në takimet me z. Rainer Wieland , zëvendëspresident i…

Posted by Lidhja Demokratike e Kosovës on Wednesday, December 13, 2023

Related posts

Dialogu Kosovë-Serbi, Stano: BE-ja bën përpjekje për gjetjen e një zgjidhjeje

D V

Hovenier takon komandantin e KFOR-it: Kemi përforcuar angazhimin e përbashkët për sigurinë në Kosovë

D V

Jeta pranë një porti në rezidencat premium, zbuloni risitë që sjell Vlora Marina

V.E.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy