Agjencia Zhurnal.mk.

Abazi: Zhgënjimi amerikan me Kosovën është fatkeqësi

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës të bëjë një hap përpara për daljen nga kriza aktuale në veri.

 

Abazi në konferencën për medie të premten, tha se reagimet nga zyrtarët amerikanë për shprehjen e zhgënjimit për Kosovën janë fatkeqësi.

Ai kërkoi unitet mes gjithë spektrit politik për dialogun.

Kryetari i Komisionit parlamentar për Punë të Jashtme theksoi se nga kryeministri Kurti dhe zëvendëskryeministri Bislimi është injoruar lidhur me politikën e jashtme.

Related posts

Ma ndalën pensionin e djalit të vrarë, në qeveri bënin hajgare me mua

Xh M

Osmani paralajmëron traktat për mbrojtje të ndërsjellë me Shqipërinë

Xh M

“The Guardian”: Kur do të zgjidhet çështja kryesore midis Kosovës dhe Serbisë?

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More