Agjencia Zhurnal.mk.

AAK mban Suharekën e Deçanin, në balotazh shkon në Gjakovë dhe katër komuna të tjera

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovë (AAK) në zgjedhjet e fundit lokale ka fituar pa balotazh vetëm në komunat Suharekë dhe Deçan.

 

Sipas të dhënave të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) kjo parti shkon në balotazh në pesë komuna të tjera, shkruan Telegrafi.

Në balotazh prinë në katër komuna, si Gjakovë, Klinë, Rahovec dhe Junik.

Kurse, në vend të dytë është në Istog.

AAK në zgjedhjet e fundit të përgjithshme kishte fituar 7.12 për qind të votave në nivel vendi.

Ndërsa, partia NISMA Socialdemokrate do të jetë në balotazh në Komunën e Malishevës me PDK-në.

Votat e AAK-së në Komunën e Deçanit | Burimi: KQZ

Votat e AAK-së në Komunën e Suharekës | Burimi: KQZ

Related posts

Rizvanolli: Qytetarët ta kursejnë energjinë elektrike për ngrohje, çmimet janë pesëfishuar

D V

Bashkëpunimi Kosovë-Shqipëri: Korrupsioni si faktor, shumë marrëveshje në letër, pak konkretizim

D V

Thaçi dhe të tjerët lejohen që për disa çështje të apelojnë vendimin mbi mocionet që pretendojnë defekte në aktakuzë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More