Agjencia Zhurnal.mk.

A mund të jetë Dacia më e shpejtë se Audi?

Krahasimi mund të tingëllojë i padrejtë, në shumë mënyra, nga madhësia dhe fuqia deri te çmimi. Por surprizat janë të mundshme.

 

British Carwow dhe Matt Watson vendosën të krahasojnë këto dy modele, të cilat nuk kanë shumë të përbashkëta.

Dacia është një model SUV, dhe një nga modelet më të njohura në tregun e Ballkanit po ‘lufton’ me Audi.

Audi Q8 është një histori krejtësisht e ndryshme.

‘Bisha’ fuqizohet nga një motor 4.0 V8 me dy turbo në edicionin RS, që do të thotë ka 590 kuaj fuqi dhe 800 Nm.

E gjithë kjo i mundëson kësaj Audi-e të përfundojë xhiron në Nürburgring në kohë rekord për klasin e tij, por pyetja këtu është nëse mund të jetë më i shpejtë se Duster në baltë.

Related posts

Toyota nuk vazhdon më me Yaris në Indi për shkak të shitjeve të ngadalta

D V

Hyundai dhe Rimac zhvillojnë një super veturë me hidrogjen

D V

Shitet vetura më e lirë sportive e gjigantit italian, Lamborghini Countach dikur kapte vlerën e mbi gjysmë milioni euro – sot mund ta keni në garazh për 180.000

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More