Agjencia Zhurnal.mk.

A janë të përputhshme Virgjëresha dhe Peshqit në një marrëdhënie?

Kur Virgjëresha dhe Peshqit takohen për herë të parë, ata nuk do të jenë në gjendje t’i rezistojnë njëri-tjetrit. Virgjëresha do të intrigohet nga mënyra ëndërrimtare e Peshqve për të parë botën, ndërsa Peshqit do ta shohin mendjen dhe pjekurinë e Virgjëreshës tërheqëse.

Edhe pse tërheqja do të jetë ndryshe nga çdo gjë që secila shenjë ka ndjerë ndonjëherë më parë, ata mund të zbulojnë përfundimisht se janë shumë të ndryshëm për ta bërë një lidhje të funksionojë.

Megjithatë, asnjë çift i zodiakut nuk është i dënuar të dështojë. Përputhshmëria zodiake e Virgjëreshës dhe Peshqve ka gjithçka që ju duhet të dini për këtë çift Tokë-Ujë.

“Peshqit dhe Virgjëresha janë përballë njëri-tjetrit në zodiak, dhe idetë e tyre për marrëdhëniet janë gjithashtu të kundërta”, thotë Stina Garbis, astrologe dhe psikike profesioniste, për Bustle. “Peshqit e ndryshueshëm i lënë të tjerët të shkojnë, vendosin të ecin me rrjedhën dhe të bashkohen me partnerin e tyre, ndërsa Virgjëresha e ndryshueshme, tokësore dëshiron kufij dhe kontroll për ta vendosur marrëdhënien në një kuti”.

Duke qenë të kundërta polare, është e natyrshme që këta të dy të përplasen. Virgjëresha njihet si një perfeksioniste që nuk mund të funksionojë pa pastërti dhe organizim.

Nga ana tjetër, Peshqit mund të jenë pak kaotikë. Ata janë lloji i njerëzve që kanë rroba të shpërndara në të gjithë banesën e tyre, dhe megjithatë, ata e dinë se ku të gjejnë gjithçka që u nevojitet. Virgjëresha njihet edhe për qëndrimin kritik, veçanërisht ndaj atyre që duan, ndërsa Peshqit janë një nga shenjat më të ndjeshme të zodiakut. Virgjëresha mund ta gjejë veten vazhdimisht në telashe kur Peshqit veprojnë sepse kanë thënë gjënë e gabuar.

Pavarësisht konflikteve të pashmangshme, ka diçka vërtet magjike në marrëdhënien e Virgjëreshës dhe Peshqve. Sipas astrologes Lisa Kiss, “Është një partneritet i bukur, shpirtëror dhe shërues. Ata kanë aftësinë të ëndërrojnë në një nivel tjetër dhe më pas ta bëjnë atë ëndërr realitet”.

Related posts

Pse burrat jetojnë më pak se gratë?

D V

9 arsyet pse gratë e forta marrin më pak dashuri

D V

Stresi transmetohet: Si të shmangni “infektimin” nga të tjerët

D V