Agjencia Zhurnal.mk.

A e dini cili është sekreti i familjes mbretërore britanike për lëkurën perfekte?

Britanikët veçanërisht i duan traditat e tyre, edhe kur bëhet fjalë për kujdesin dhe bukurinë e tyre. Në fakt, gjatë shekujve 17 dhe 18, anëtarët e familjeve më të vjetra mbretërore të Britanisë aplikuan receta të kujdesit të lëkurës me cilësi të lartë që janë transmetuar nga brezi në brez. Edhe Mbretëresha Elizabeth e deklaron veten një dashnore të tyre, diçka që mund të shihet natyrshëm përmes rezultateve të imazhit të saj. A duken vërtet të gjitha vitet 90?

 

Maskë me mollë dhe mjaltë, sekreti i familjes mbretërore britanike për lëkurë të përsosur

Shtoni një lugë çaji me mjaltë në një pure molle dhe përzieni mirë. Vendoseni përzierjen në fytyrën dhe qafën, lëreni për gjysmë ore dhe më pas shpëlajeni me hirrë ose qumësht të ftohtë.

Po mendoni pse funksionon kjo recetë e veçantë? Mjalti është një nga kremrat hidratues më të mirë në natyrë, ndërsa mollët janë plot me vitamina A dhe C. Këto e bëjnë frutin një zgjedhje perfekte për riparimin e qelizave të dëmtuara të lëkurës dhe shtresimin e të vdekurve. Qumështi dhe hirra, ndërkohë, janë të shkëlqyera për forcimin e indeve të lëkurës.

Pastrimi i thellë i lëkurës me tërshërë, për rezultate të mrekullueshme hidratuese- Përzieni një grusht tërshëre të bluar me ujë mineral në shishe të mjaftueshme për të bërë një pastë dhe më pas aplikojeni atë në fytyrën dhe qafën tuaj. Kur të jetë tharë, pije me hirrë dhe pastaj me ujë.

Tërshëra e bluar imët ngjitet në acarimet sipërfaqësore të lëkurës, të cilat hiqen më pas me shpëlarjen e fytyrës, ndërsa e njëjta gjë vlen edhe për tharjen. Përveç kësaj, ky hile ka rezultate të mrekullueshme hidratuese.

Related posts

Kim Kardashian tregon linjat në fustan të zi elegant, teksa shijon një darkë me aktoren Demi Moore

D V

“Po më vjen keq që ti nuk ushqehesh dot, me siguri s’të lë burri”, Fifi i kundërpërgjigjet ndjekëses me komentin ngacmues në Instagram

D V

As Rama dhe as Veliaj, Dua Lipa pati vizitën më të këndshme nga…

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More