Agjencia Zhurnal.mk.

A do vazhdojë qeverisja LSDM-BDI? Izet Mexhiti: PSE JO?

Izet Mexhiti nga Bashkimi Demokratik për Integrim sot ka komentuar qëndrimet e Skender Rexhepit nga Alternativa kundër një shumice të re parlamentare me partinë “E Majta”, përcjell TV21. I pyetur nëse BDI mund të jetë sërish pjesë e shumicës së re parlamentare, Mexhiti tha “PSE JO”.
“Është e qartë deklarata e tij. E kuptoj. Bashkëpunimi me “E Majta” është e vështir për çdokënd që ta arsyetoj para partnerëve tanë ose votuesve. A është e mundur të ruani këtë shumicë? Pse jo”, deklaroi Mexhiti.

 

Related posts

Pendarovski takohet shkurtimisht me presidentin amerikan Joe Biden

Z H

Presidenti Pendarovski organizoi pritje me rastin e 70-vjetorit të Fakultetit Juridik “Justiniani i Parë”

D V

Acarohen raportet mes Kroacisë dhe Serbisë, Vulin e quan “budalla” presidentin kroat

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More