Agjencia Zhurnal.mk.

A do të shtrenjtohet energjia elektrike?

Shkup, 16 Shtator – Drejtori i Elektranave të Maqedonisë së Veriut (EMV), Vasko Kovaçevski, sonte në emisionin “360 gradë” në Alsat, tha se pret një rritje të caktuar të çmimit të rrymës, por siç tha ai po bëhen përpjekje ajo të jetë minimale.

 

“Duke marrë parasysh që kemi kosto prodhimi, çmime të rritura të energjisë dhe kemi sasi shtesë të energjisë elektrike që do të na duhet ta prodhojmë, një pjesë e saj mund të duhet edhe të prokurohet, supozimi im është, siç e thashë një muaj më parë, është e pritshme se do të ketë rritje të çmimit të rrymës, por tani po bëjmë të gjitha përpjekjet që të jetë një rritje minimale ose e lehtë”, tha Kovaçevski.

Related posts

Fakulteti i Arteve i UT-së e hapi ekspozitën vjetore të studentëve të Artit Figurativ

Xh M

Arrestohen katër persona gjatë protestës para Kuvendit

Z.H

Gjorgievska dhe Kornhauzer-Duda diskutuan për mundësitë për ndihmë për qytetarët ukrainas

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More