Agjencia Zhurnal.mk.

A do të rikthehet Lukaku në Serie A? Agjenti i belgut thotë se duhet ende kohë

Romelu Lukaku u rikthye në Chelsea pas shkëlqimit në Serie A me fanellën e Interit për dy vite.

Por sulmuesi belg nuk ka shkëlqyer ashtu siç është pritur në Stamford Bridges dhe është raportuar se mund të ketë një rikthim të tij në elitën e futbollit italian.

Por përveç Interit në garë për Lukakun janë edhe rivalët lokal të tyre, Milani që gjithashtu e pëlqen sulmuesin.

Megjithatë agjenti i lojtarit, Federico Pastorello ka folur për mediat italiane rreth situatës së Lukakut duke thënë se duhet ende të presin për një rikthim në Serie A.

“Situata e tij është e veçantë dhe askush nuk e priste. Nuk diskutoj zgjedhjet teknike, por është e qartë që ka pasur një problem”.

“Tani është i përqendruar për pjesën e mbetur të sezonit, nuk kemi folur për gjëra të tjera”.

“Shumë zhurmë për asgjë. Ai i ka për zemër klubin dhe tifozët zikaltër, nuk e ka fshehur kurrë, por në këto momente nuk mund të parashikojmë të ardhmen”.

“Chelsea sapo ka mbyllur shitjen e klubit, nuk njohim pronarët e rinj, si mund të hapim diskutime rreth një transferimi te Milani apo Interi, prandaj duhet të presim”, tha Pastorello.

29-vjeçari këtë edicion ka zhvilluar 42 ndeshje zyrtare me Chelsean në të gjitha garat ku ka shënuar 15 gola e ka asistuar në dy të tjerë. 

Related posts

Kurtulus: Ndeshje e mirë, do ta tregoj vetën për tu ftuar nga Përfaqësuesja A

D V

Përditësohet ranglista botërore e xhudos: Krasniqi e Gjakova pushtojnë vendet e para

D V

Përditësimet e fundit për shitblerjen e Milanit: Elloiott pritet të mbajë aksionet e pakicës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More