Agjencia Zhurnal.mk.

A do të kalojë te BDI-ja? Jas i përgjigjet Kastriot Rexhepi

Shkup, 15 nëntor – Një nga pyetjet e gazetarëve për deputetin Kastriot Rexhepi ishte se a do të kalojë në BDI, pasi nuk votoi për rrëzimin e kësaj qeverie.

 

“Nuk kam kaluar në BDI, sepse jam deputet i Lëvizjes Besa”, tha Rexhepi, transmeton Zhurnal.

Rexhepi tha se ende nuk ka marë njoftim zyrtar që është përjashtuar nga partia, por bëri apel te bashkëpartiakët e tij që të diskutohet në organet partiake, e jot ë bëhet “shou”.

Rexhepi rikujtoi se ai është shef i grupit parlamentar të Lëvizjes Besa, por edhe nënkryetar i partisë.  

“As nga shërbimet e Kuvendit nuk kam marë informacion se jam përjashtuar nga Lëvizja Besa. Nuk është koha për përplasje, por t’i japim gjasë procesit”, tha Rexhepi.

Related posts

Eurodiplomati: Vendimi në BE për Maqedoninë e Veriut varet nga vendet anëtare dhe vullneti i partnerëve

D V

Mbi 130 kompani dhe 500 ekspozues vendorë të përfshirë me pakon e pestë masash për industrinë për organizimin e ngjarjeve

D V

Kongres i KE-së: Në RMV ka përcaktim të dukshëm politik për decentralizim

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More