Agjencia Zhurnal.mk.

Zaev-Pasarivakis: Gjithçka që bëjmë është për më shumë investime dhe zhvillim ekonomik

Shkup, 9 korrik – Kryeministri Zoran Zaev realizoi sot takim me Nektaria Pasarivakis, kryetare dhe drejtoreshë ekzekutive e konferencës “Ekonomist” për Greqinë, Qipron, Maltën dhe Evropën Juglindore.

 

Pasarivakis falënderoi Kryeministrin Zaev për pjesëmarrjen e tij në konferencë dhe për përpjekjet e tij për të përmirësuar marrëdhëniet ekonomike midis dy vendeve. Ajo shprehu fjalë pozitive për rolin udhëheqës të Kryeministrit Zaev dhe avancimin e proceseve shumë të rëndësishme midis dy vendeve, të gjitha me qëllim të zhvillimit ekonomik.

Në takim edhe njëherë kryeministri Zaev shprehu mbështetjen e tij dhe përgëzoi organizimin profesional të konferencës “Ekonomist”, në të cilën marrin pjesë liderë, biznesmenë, diplomatë dhe personalitete të shquara nga fusha të ndryshme.

U konkludua se investimet kanë një rol shumë të rëndësishëm për zhvillimin e rajonit të Ballkanit Perëndimor deri në integrimin e mëtejshëm në BE.

Related posts

Forum: “Si të përmirësohet bashkëpunimi ndërmjet organizatave të shoqërisë civile dhe autoriteteve lokale”

Z H

VMRO-DPMNE: Vërtetë na vjen keq nëse Alternativa bëhet pjesë e qeverisë LSDM-BDI

Redaksia

KSHZ: Deri në orën 11 jehona në zgjedhje është 10,22 për qind

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More