Agjencia Zhurnal.mk.

Ekskluzive: Drita bën goditjen e madhe, transferon Rron Brojën

Gjiganti kosovae ka bërë transferims të mëdha duke marrë emra sk Muharrem Jashari, Agim Zeka, Arbnor Muja, Marko Simonovski e të tjerë.

Por goditja më e madhe e Intelektualëve mund të quhet Rron Broja.

Gazeta Olle mëson ekskluzivisht se drejtuesit e Dritës sapo kanë arritur marrëveshjen me super mesfushorin nga Mitrovica.

Broja është edhe reprezentues i Përfaqësueses së Kosovës ku ka zhvilluar disa ndeshje.

Mitrovicasi ka një karrierë të pasur ku ka luajtur për Trepçën ’89, Gent në Belgjikë, Shkupin dhe së fundmi Partizanin e Tiranës.

Broja kishte shumë oferta nga Hungaria, Irlanda dhe Shqipëria, por në fund ai u bind nga projekti i Dritës.

Olle mëson se Broja do të prezantohet gjatë ditëve të ardhshme nga Drita.

Me ardhjen e Brojës, Drita bën një mesfushë të frikshme, pasi aty ndodhen edhe emra tjerë të mëdhenjë si Muharrem Jashari, Hamdi Namani, Drilon Islami dhe Erjon Vucaj.

/Gazeta Olle/

Related posts

RMV-Bullgari/ Ekziston dialog por duhet zgjidhje e pranueshme për të dyja palët

Z.H

Kovaçevski-Silvestri: Konsiderojmë në mbështetje të Italisë për integrimin tonë në BE

Z.H

Tegovski: Zgjidhje për problemin me vetot në BE është pezullimi i vendimmarrjes së njëanshme

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More