Agjencia Zhurnal.mk.

94 shoferë të sanksionuar në Shkup

Shkup, 21 tetor – Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme vazhdoi me kontrollet në komunikacion, informojnë nga MPB-ja dhe shtojnë se vetëm në territorin e Qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 94 masa, ndër të cilat për vozitje të shpejtë 15 sanksione, 13 për vozitje pa patentë shoferi, shtatë për automjete të paregjistruara, tre për vozitje nën ndikimin e alkoolit, 25 për automjete të parkuara në mënyrë të parregullt.

 

Prej atje theksojnë se aksionet e përforcuara rrugore vazhdojnë. Njëkohësisht apelojnë tek qytetarët që t’I respektojnë rregullat në komutacioni për ta rritur sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta.

Related posts

Zjarr në një ndërtesë në Shkup (Video)

I Z

Gjendet pa shenja jete një person në Skenderaj

D V

Dy raste të organizimit të skemave piramidale në Gjilan, tre të arrestuar

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More