Agjencia Zhurnal.mk.

“80% të dritave jua paguan qeveria”/ Balla: Merrni shembuj vendet e tjera, ne kemi paketën më të lartë të ndihmës

Balla: Në kushtet e një lufte, abuzuesit mund të jenë të shumtë që nuk respektojnë diçka që është rënë dakord për të pasur në raftet e supermarketeve të vendit, të paktën për secilin nga produktet e shportës, një ofertë me atë çmim të gjithëpranuar nga tregtarët. Do ju ftoja që përveç se të harxhoni kohën, të bëni një verifikim në supermarket. Lufta vazhdon, deputetë nuk mund të rrinë duarkryq, qeveria po merr masat e duhura për të kontrolluar abuzimet.

Është tregu ai që vendos por duhet ngushtuar norma e fitimit në një kohë lufte.

Merrni kë të doni, krahasojini paketat, a ia bëtë llogarinë paketën që propozoi PD, ishte më e vogël sesa ajo që vendosi qeveria. Rast unik në botë.

Merrni faturat, 80% të faturës ua paguan qeveria, 20% e paguajnë familjet. Dalin thonë hiqni TVSH. Shkoni informohuni se edhe Kuvendit i është hequr një pjesë e madhe e buxhetit.

Related posts

Covid 19/ Ministria e Shëndetësisë: 793 raste të reja dhe 1 humbje jete në 24 orët e fundit

D V

Vizita e parë zyrtare e Begajt në Kosovë, Çupi nxjerr prapaskenat dhe plas deklaratën e fortë

Z.H

Rritet çmimi i naftës në Shqipëri, vendimi i Bordit nuk bëhet publik siç ndodhë kur ka ulje

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More