Agjencia Zhurnal.mk.

8 mesazhet që do të merrni nëse keni një të dashur “përnjëmend”

“Natën e mirë e bukura ime”

Ky është lloji i mesazhit që çdo vajzë do të donte të merrte nga i dashuri i saj. Ai do të thotë që ju jeni mendimi i tij i fundit kur ai shkon në shtrat dhe se ai do të donte t’ju kishte pranë. Përveç kësaj, duke i thënë vetes që je e bukur do të rritë egon tuaj dhe do t’ju bëjë të buzëqeshni.

Unë thjesht doja të përshëndesja”

E shihni, djemtë kurrë nuk kontaktojnë vetëm për të përshëndetur. Nëse ai ju ka dërguar kështu me sms, ai do të thotë që ju mungon, dëshiron të dijë se cilat janë planet tuaja dhe nëse do të jeni të lirë ta shihni. E vërteta është se ai dëshiron të jetë me ju gjithë kohën dhe se nuk mund të kalojë një orë pa ju dërguar mesazhe dhe pa pyetur se çfarë po bëni. Është kaq bukur dhe duhet të jesh e lumtur sepse për një djalë si ai ia vlejti pritja.

Unë ende mund të nuhas parfumin tënd në lëkurën time”

Le të jemi të sinqertë – nëse dikush do të ishte me ju vetëm për të bërë dashuri, ai sigurisht nuk do të dërgonte një tekst të tillë. Por nëse ai bën diçka të tillë, kjo është për shkak se ai mendon shumë për ty dhe i pëlqen të ketë aromën tënde në lëkurën e tij. Në këtë mënyrë, ai ndihet më afër jush dhe mezi pret t’ju ketë përsëri në krahët e tij. Një burrë si ai me të vërtetë di të thotë gjëra të lezetshme për një vajzë, prandaj mos e lër të ikë nga duart.

Do të më pëlqente ta kaloja pjesën tjetër të ditës duke u përqafuar”

Nëse i dashuri juaj ju tregon diçka të tillë, kjo është për shkak se ai vërtet ju do. Ai preferon të qëndrojë me ju në shtëpi sesa të argëtohet me miqtë e tij diku. Dhe kur të ndjeni trupin e tij të ngrohtë kundër tuajit, do të ndjeni tensionin seksual të rritet. Pas kësaj, do të varet nga ju që të vendosni nëse do t’ju çojë më tej apo nëse do të qëndroni të përqafuar.

Si ishte dita juaj?”

Kur burri juaj ju pyet si ishte dita juaj, kjo do të thotë që ai me të vërtetë kujdeset për ju. Ai dëshiron të dijë nëse jeni i lodhur apo jo dhe nëse mund t’ju ndihmojë të relaksoheni. Ai ndoshta do të dëshironte të vinte në shtëpinë tuaj dhe të përgatiste një vakt për ju pas një dite të gjatë në punë. Asgjë nuk është shumë e vështirë për të dhe ai e tregon atë sa herë që ka mundësi.

Nuk mund të ndalem së menduari për ty”

Imagjinoni këtë: Ju ngriheni në mëngjes, visheni dhe shkoni në punë. Pastaj, në derën tuaj të përparme, ju gjeni një buqetë me trëndafila me një shkrim të butë dashurie. I dashuri juaj ju tregon se ai vazhdon të mendojë për ju. A ka ndonjë mënyrë më të mirë për të filluar ditën? Nuk besoj!

Do të doja të ishe këtu”

Ok, vajza, nëse burri juaj ju thotë se do të donte të ishit me të, kjo do të thotë se ai është çmendur për ty. Ju ia keni kapur zemrën dhe ai nuk mund të mos mendojë për ju. E vetmja gjë që i mbetet të bëjë është të thotë që i mungon dhe se do të dëshironte që ti të ishe atje. Thjesht dijeni që një gjë e tillë është mjaft e vështirë për t’u pranuar nga burrat, prandaj vlerësojeni sepse është një mashkull për t’u mbajtur.

Ke kujdes, të lutem”

Burrat shpesh na tregojnë se na duan edhe nëse nuk e thonë gjithmonë me zë të lartë. Pra, nëse burri juaj ju tregon se duhet të keni kujdes, kjo do të thotë që ai kujdeset për ju dhe dëshiron që ju të jeni të sigurt. Kjo është një shenjë që tregon se ai të do dhe nuk dëshiron të të ndodhë ndonjë gjë e keqe. Nëse i dashuri juaj është i tillë, ju mund ta konsideroni veten me fat sepse djem si ai janë mjaft të rrallë këto ditë.

Related posts

Në moshën 40-vjeçare, njerëzit më pak të lumtur

D V

Shenjat që tregojnë se në krah keni partnerin ideal

D V

Mësuesit e Yoga-s rrezikojnë shëndetin e legenit

D V